De natte infrastructuur in Nederland staat aan de vooravond van een grootschalige renovatie en vernieuwing. Deze cursus is daarmee actueler dan ooit. Je leert over het ontwerpen en beoordelen van waterbouwkundige kunstwerken, zoals sluizen en stuwen. Daarbij komt de gehele levenscyclus van het kunstwerk aan bod.
Deze cursus wordt al meer dan tien jaar succesvol gegeven. In twee themadagen wordt je vertrouwd gemaakt met het ontwerp van schutsluizen, stuwen en stormvloedkeringen. Daarna werk je zelf een case uit. Op de derde dag presenteer je jouw uitwerking aan je mede-cursisten en krijg je feedback van de cursusleiders.
Daarnaast is er aandacht voor actuele projecten, zoals de nieuwe stormvloedkering in Nieuwpoort, renovatie van sluizen in Helmond, recent opgetreden calamiteiten en ontwikkelingen op het gebied van Waterveiligheid.
In deze cursus leer je:
Betrokkenen bij het ontwerpen, beheren, onderhouden en toetsen van waterbouwkundige kunstwerken (beheerders, projectleiders, toetsers) werkzaam bij Rijkswaterstaat, waterschappen, ingenieursbureaus, kennisinstellingen en de natte aannemerij.
Cursusleider(s): | Dhr. Ir. W.C.D. Kortlever (Rijkswaterstaat Grote Projecten en Onderhoud), Dhr. Dr.ir. H.G. Voortman (Hessel Voortman Engineering consultancy B.V.) |
Cursusdata: | 14, 15 en 21, 22 maart 2023 |
Dagindeling: | dagcursus |
Locatie: |
Westcord hotel Delft
Goed bereikbaar met OV en auto |
Prijs: |
€ 1.835,00 excl. btw
Prijs is inclusief het boek 'Ontwerp van schutsluizen' (deel 1 en 2) en de 'Leidraad Kunstwerken' |
Studiepunten: |
12 (Kenniseenheden Constructeursregister) |
Dag 1 - Schutsluizen
Introductie cursus
Functioneel ontwerp, ligging en hydraulische randvoorwaarden
In- en uitvaren van schutsluizen en sluisgeometrie
Keuze civiele constructies en keermiddelen
Keuze en hydraulisch ontwerp van nivelleersysteem
Hydraulisch ontwerp van nivelleersysteem, praktijkvoorbeeld
Hydraulische belastingen op schutsluisdeuren
Fysische modellen en prototypemetingen/bezoek schaalmodellen
Dag 2 - Stroomsluizen, stuwen en afsluitbare keringen
Stuwen/stormvloedkeringen en stroomsluizen: functioneel ontwerp/plattegrond/geometrie
Hydraulische analyses in het voorontwerp; dimensioneren hoofdafmetingen (1)
Hydraulische analyses in het voorontwerp; dimensioneren hoofdafmetingen (2)
Stormvloedkering Nieuwpoort
Civiele constructies en keermiddelen, keuze en dimensionering (1)
Civiele constructies en keermiddelen, keuze en dimensionering (2)
Hydraulische belastingen en bodembescherming
Wrap-up Cursusdag 2
Introductie van de huiswerkopdracht
Dag 3 - Oefeningen en projectvoorbeelden
Presentatie huiswerkopdracht door cursisten
Vervolg presentatie huiswerkopdracht door cursisten
Deuren en werktuigbouwkundige installaties in natte kunstwerken
Renovatie Sluis Helmond
Golven bij waterbouwkundige kunstwerken
Waterbouwkundige kunstwerken op Trinidad
Dag 4 - Nieuwe ontwikkelingen en projectvoorbeelden
Ontwikkelingen waterveiligheid
Ontwerpen van kunstwerken in primaire waterkeringen
RAMS-analyse van waterbouwkundige kunstwerken
Ontwerp van gemalen
Calamiteiten stuwen Maas
Voorbeelden uit de praktijk
Discussie en evaluatie cursus
“Interessante cursus met veel nieuwe info en ook weer enige bestaande kennis kunnen ophalen (Verduijn).”
“Zeer brede cursus. Als niet-waterbouwer ben ik in vier dagen een stuk wijzer geworden (Burggraaf).”
“Zeer informatief, gevarieerd en interessant. Goede afwisseling en balans tussen diversiteit en diepgang (Beijer).”