Deze cursus verschaft kennis over en vaardigheid in de toepassing van gangbare statistische technieken die, bijvoorbeeld in industriële context, gebruikt worden voor de analyse van multivariate data, gerelateerd aan kwaliteitsaspecten van producten en processen.
De technieken zijn uitermate geschikt om verbanden tussen groepen van variabelen te ontdekken, of om patronen, groepen en clusters vast te stellen en metingen te classificeren. Doorgaans zijn meerdere factoren of variabelen van invloed op het resultaat.
Op basis van multivariate data analyses zijn bijvoorbeeld instelparameters van een productieproces te relateren aan kwaliteitskenmerken van het resulterende product. Ook maken ze het mogelijk om combinaties van instelparameters te detecteren waarbij een proces instabiel wordt of om een meetprocedure te kalibreren.
Tijdens deze cursus leer je:
Academici en hbo'ers werkzaam in chemometrie, sensoriek of kwaliteitsanalyse van producten en processen, technici en natuurwetenschappers. De cursus is ook geschikt voor docenten van universiteiten en hogescholen die kennis willen nemen van actuele methoden op het gebied van multivariate data analyse.
Kennis van statistische basistechnieken zoals toetsen, schatten en regressiemodellering wordt bekend verondersteld. Enige ervaring in het gebruik van (elementaire) lineaire algebra en van statistische software is wenselijk.
In overleg met de deelnemers kan deze cursus in het Nederlands of Engels worden gehouden. Praktische voorbeelden zijn in R.
Cursusleider(s): | Dhr. Dr. J.J.M. Rijpkema (Technische Universiteit Eindhoven (TU/e)) |
Cursusdata: | 5, 12, 19 en 26 oktober 2021 |
Dagindeling: | 9:00-17:00 |
Locatie: | Eindhoven |
Prijs: | € 2.295,00 excl. btw |
Taal |
Dit programma kan op verzoek in het Engels worden gegeven. |
Tijdens de cursus worden praktijkvoorbeelden en opdrachten besproken. Deelnemers doen ervaring op met het gebruik van de statistische software R en R-Studio.
De volgende onderwerpen worden behandeld:
“Leerzaam, adaptief, goed voorbereid.”Joachim Verhagen, ASML Netherlands BV
“Een goede cursus die breed de multivariate analyse toelicht.”Medewerker van Het Waterlaboratorium