In deze cursus leer je vaardigheden om de effecten van blootstelling aan elektromagnetische velden op werksituaties in te schatten en krijg je inzicht in het belang van veilig gebruik en ontwerp van elektronische producten volgens de wettelijke EMV-normen.
In de professionele, industriële, militaire - en tegenwoordig in de woonomgeving, is er veel aandacht voor mogelijke nadelige gezondheidsgevolgen door blootstelling aan elektromagnetische velden (EMV). Denk daarbij aan elektromagnetische straling van mobiele telefoons, tablets, hoogspanningsleidingen en transformatorhuisjes.
Rondom de EMV-problematiek speelt goede risico-communicatie een belangrijke rol. Hierbij gaat het om informeren van gebruikers van producten en het informeren van mensen die ongevraagd worden geconfronteerd met een elektromagnetische straling hun werksituatie of woonomgeving.
Deze cursus:
Bedoeld voor
Arbo- en veiligheidsfunctionarissen, bedrijfsartsen en arbeidshygiënisten, beleidsmedewerkers bij overheden en bedrijfsleven, veiligheidsmanagers, personen die beroepsmatig worden blootgesteld aan EM velden, PR & communicatiemedewerkers.
ANVS (her)registratie
Deelname aan deze cursus kan ingediend worden bij de ANVS bij (her)registratie voor niet-ioniserende straling voor stralingsdeskundigen. Meer informatie
Interesse in aanpalende cursussen? Kijk ook eens naar de cursus Elektromagnetische compatibiliteit.
Cursusleider(s): | Dhr. Ing. C.L.W. Lagendijk (DNV Netherlands B.V.) |
Cursusdata: | 28 en 29 juni 2023 |
Locatie: | Courtyard by Marriot Amsterdam Airport |
Prijs: | € 1.390,00 excl. btw |
Dag 1 - 28 juni 2023
Dag 2 - 29 juni 2023
“Leerzaam, veel praktijkinformatie.”Wouter van Hoof (DAF Trucks BV)
“Goede aansluiting op de praktijk. Interessante lesstof en manier van lesgeven is prima.”Cursist van Luchtverkeersleiding Nederland
“Voldoet prima aan mijn doelstelling! Kan de inhoud uitwerken en toepassen op mijn werkplek.”Jan Otten (Eaton Industries Netherlands BV)
“In twee dagen veel informatie, goede opfrissing van kennis over EMV.”Cursist van Ministerie van Defensie
“Ik heb deze cursus als zeer interessant en leerzaam ervaren. De link tussen theorie (natuurkunde formules) en de praktijk is tijdens deze cursus een stuk duidelijker geworden.”Jeroen Sinnige (Tata Steel IJmuiden BV)
“Goede breed georienteerde cursus met veel diversiteit in onderwerpen.”Cursist werkzaam bij een netbeheerder
“Voldeed precies aan mijn verwachtingen en gaf mij de kennis die ik nog nodig had.”Richard van Lieshout (Defensie Materieel Organisatie)
“Van zero naar hero! Een zeer goede introductie in EMV om dit met meer inzicht verder in het bedrijf toe te kunnen passen. Gelijk veel info, onder andere over de 'gevaren', erg interessant.”Incompany deelnemers Tata Steel
“Een schat aan nieuwe informatie in een voor mij onbekend vakgebied.”AndrĂ© van der Zee (LUMC Leids Universitair Medisch Centrum)
“Goede afwisseling tussen communicatie en risico assessment.”Marc van Deursen (Philips)